Pręty ciągnione

Proces technologiczny w postaci ciągnienia stali stosuje się w celu zachowania wszystkich walorów mechanicznych materiału podlegającego obróbce. Pręty ciągnione powstają zatem poprzez stopniowe wydłużanie elementu stalowego kosztem redukcji jego średnicy. Obróbka ta wymaga zastosowania profesjonalnych maszyn hutniczych, a także odpowiedniej wiedzy, umiejętności i doświadczenia. Wyłącznie dzięki połączeniu tych detali powstają dobrej jakości pręty ciągnione, których już później nie trzeba ponownie obrabiać.

W naszym asortymencie znajdują się pręty ciągnione w gatunku S235 o średnicach od 6 do 50mm, w długościach L-3000.

Charakter prętów ciągnionych

Pręty ciągnione wyróżniają się przede wszystkim większą wytrzymałością w porównaniu z opcją walcowaną. Co ważne, w tym procesie technologicznym struktura materiału nie ulega żadnym zmianom. Pręty ciągnione wykazują doskonałą odporność na niekorzystne działanie wilgoci i zmiennych temperatur. Nie są podatne na rozwój korozji. Dzięki technologii ciągnienia można zatem uzyskać pręty idealnie proste, o wysokiej dokładności wymiaru na całej długości pręta oraz dowolnej średnicy.

Pręty ciągnione na zimno i na gorąco

Pręty najczęściej ciągnione są na zimno, ale możliwa jest również obróbka na ciepło. Różnice występują wtedy w parametrach prętów. Pręty ciągnione na zimno mocno tracą na właściwościach plastycznych, ale z kolei bardzo zyskują na wytrzymałości. W ten sposób łatwo zachować idealnie prostą, gładką i błyszczącą strukturę oraz dokładność średnicy pręta na całej długości.

W przypadku prętów ciągnionych na gorąco materiał wykazuje nieco lepsze parametry związane z plastycznością materiału. Struktura jest równie prosta, gładka i błyszcząca, a wymiary dokładne na całej długości, a więc podobnie jak w opcji obróbki na zimno. W ten sposób ujednolica się strukturę materiału oraz usuwa wewnętrzne naprężenia.

Możliwości zastosowania prętów ciągnionych

Doskonałe właściwości sprawiają, że pręty ciągnione są chętnie stosowane w wielu branżach przemysłowych – zwłaszcza tam, gdzie jest wymagana duża precyzja wykonania. W związku z tym po pręty tego rodzaju sięga przemysł motoryzacyjny i meblarski. Powszechne jest również ich wykorzystanie w budownictwie maszyn i wykonywaniu elementów złącznych typu kotwy, sworznie i śruby. Pręty ciągnione sprawdzają się ponadto do budowy systemów ogrodzeniowych, zbrojenia betonu oraz produkcji maszyn i narzędzi rolniczych.

OFERTA

Naszą ofertę prętów ciągnionych kierujemy do odbiorców hurtowych i detalicznych z takich miast jak:

Warszawa, Piaseczno, Grójec, Tarczyn, Wólka Kosowska, Gołków, Nadarzyn, Janki, Mogielnica, Błędów, Belsk Duży, Warka, Góra Kalwaria, Konstancin Jeziorna, Białobrzegi, Żabia Wola, Mszczonów, Chynów, Raszyn, Żyrardów, Grodzisk Mazowiecki, Otrębusy, Pruszków, Piastów, Płochocin, Radom, Otwock, Rawa Mazowiecka, Tomaszów Mazowiecki, Kozienice, Marki, Wołomin, Radzymin, Wyszków, Błonie, Legionowo, Nowy Dwór Mazowiecki, Sulejówek, Biała Rawska, Nowe Miasto Nad Pilicą, Skierniewice, Łowicz, Sochaczew, Ożarów Mazowiecki, Zielonka, Mińsk Mazowiecki, Garwolin, Magnuszew.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem prętów ciągnionych.