KSZTAŁTOWNIKI stalowe

Kształtowniki ze stali, czyli profile stalowe są elementem konstrukcyjnym lub wykończeniowym. Mogą zatem stanowić komponent konstrukcji stalowych budowli albo maskować połączenia posadzek i ścian. Chronią też narożniki ścian przed uszkodzeniem mechanicznym, maskują szczeliny oraz podtrzymują blaty robocze.

Kształtowniki charakteryzują się różnymi wielkościami, kształtami i przekrojami. Dlatego łatwo dopasować konkretny rodzaj profilu do indywidualnych potrzeb.

 

Jakie kształtowniki możesz u nas zamówić?

Mamy szeroki asortyment kształtowników zimnowalcowanych i gorącowalcowanych.

Kształtowniki walcowane na zimno wyróżnia estetyczna powierzchnia oraz duża powtarzalność. W związku z tym bez problemu można wykonywać identyczne elementy. Sam proces produkcji przebiega szybko, jest dość tani, a jednocześnie nie wykazuje negatywnego wpływu na środowisko. Walcowanie na zimno wzmacnia materiał – wyższy jest poziom twardości, nośności i plastyczności.

Kształtowniki zimnowalcowane wykorzystuje się w wielu branżach, w których liczy się funkcjonalność, solidność i dobry wygląd. To przede wszystkim meblarstwo, ale również produkcja bram wjazdowych, budowa konstrukcji stalowych i hal. Stosuje się je ponadto w górnictwie.

Kształtowniki walcowane na gorąco mają uniwersalny charakter. Ta szeroka gama produktów idealnie nadaje się jako półprodukt do dalszego przetwarzania albo jako podstawowy, bazowy element do prac budowlanych. Profile tego typu wyróżniają dobre właściwości mechaniczne i fizykochemiczne, przede wszystkim duża odporność na odkształcanie.

W naszym asortymencie możesz znaleźć szeroki wybór różnych rodzajów kształtowników zimnowalcowanych i gorącowalcowanych.

Wszystkie rodzaje kształtowników pochodzą od sprawdzonych producentów. Mają oczywiście odpowiednie certyfikaty potwierdzające wysoką jakość. W związku z tym wykazują dużą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne.

Poziom wytrzymałości zależy od rodzaju zginania oraz przekroju poprzecznego. W przypadku występowania zginania sprężystego mamy do czynienia z klasą I lub II. Natomiast zginanie plastyczne oznacza klasę III i IV.

Jakie zastosowanie mają nasze kształtowniki stalowe?

Kształtowniki stalowe wykorzystuje się w wielu gałęziach przemysłu. Profile stalowe często są elementem łączącym maszyn budowlanych, rolniczych, górniczych oraz w pojazdach ciężarowych i przyczepach. Stosuje się je też w przemyśle kolejowym do wagonów, podwozi i akcesoriów kolejowych. Sprawdzają się dobrze w przemyśle stoczniowym do budowy konstrukcji statków i urządzeń portowych. W przemyśle telekomunikacyjnym niezbędne są do stawiania anten, masztów i przekaźników łączności radiowej i komórkowej. Często po nie sięga branża budowlana. Niezbędne są też w konstrukcjach regałów do wysokiego składowania, ekranów dźwiękochłonnych oraz do wykonania rusztowań, ogrodzeń i bram wjazdowych.

Gdzie działamy?

Działamy na terenie województwa mazowieckiego. Nasi klienci zlecają nam zamówienia z takich miast, jak:

Warszawa, Piaseczno, Grójec, Tarczyn, Wólka Kosowska, Gołków, Nadarzyn, Janki, Mogielnica, Błędów, Belsk Duży, Warka, Góra Kalwaria, Konstancin Jeziorna, Białobrzegi, Żabia Wola, Mszczonów, Chynów, Raszyn, Żyrardów, Grodzisk Mazowiecki, Otrębusy, Pruszków, Piastów, Płochocin, Radom, Otwock, Rawa Mazowiecka, Tomaszów Mazowiecki, Kozienice, Marki, Wołomin, Radzymin, Wyszków, Błonie, Legionowo, Nowy Dwór Mazowiecki, Sulejówek, Biała Rawska, Nowe Miasto Nad Pilicą, Skierniewice, Łowicz, Sochaczew, Ożarów Mazowiecki, Zielonka, Mińsk Mazowiecki, Garwolin, Magnuszew.

Przejrzyj nasz asortyment kształtowników stalowych i złóż zamówienie.