Pręty stalowe

Pręty wykonane ze stali mają szerokie zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu, budownictwie, rolnictwie i ogrodnictwie. Przede wszystkim służą do odpowiedniego wzmacniania konstrukcji narażonych na duże obciążenia – zarówno betonowych, jak i stalowych. Sprawdzają się w procesie zbrojenia stropów, belek konstrukcyjnych i posadzek, a także do budowy bram. Pręty stalowe wykorzystuje się ponadto do produkcji maszyn przemysłowych oraz narzędzi rolniczych i budowlanych.

Podczas zbrojenia stosuje się pręty gładkie, okrągłe i żelbetowe, które zapewniają pożądaną sztywność i odporność na działanie naprężeń oraz czynników środowiskowych. W konstrukcjach stalowych przy budowie ogrodzeń, balustrad, kratownic, słupów energetycznych lub mostów wykorzystuje się przede wszystkim pręty kwadratowe. Natomiast w produkcji maszyn stawia się na pręty prostokątne.

Poszczególne rodzaje prętów różnią się między sobą kształtem, wymiarami oraz parametrami użytkowymi.

Szeroki asortyment PRĘTÓW

W naszym asortymencie znajdują się do wyboru:

Charakterystyka prętów

Pręty to wyroby hutnicze wytwarzane w procesie walcowania lub ciągnienia. W tym pierwszym przypadku stal jest obrabiana w specjalnych walcarkach aż do uzyskania pożądanego kształtu. Drugi proces polega na przeciąganiu stali przez otwór ciągadła. W razie wystąpienia skazy konieczne staje się jeszcze szlifowanie albo łuszczenie.

Pręty stalowe wzmacnia się często cynkową powłoką w celu dodatkowej ochrony przed niszczącym działaniem czynników atmosferycznych i rozwojem korozji. Dzięki temu stają się jeszcze bardziej wytrzymałe.

Pręty wyróżniają się specyficznym kształtem – ich wymiary poprzeczne okazują się zdecydowanie mniejsze w porównaniu z długością. Poszczególne typy prętów mogą mieć przekrój

  • okrągły o średnicy 8-250 mm,
  • kwadratowy o krawędzi 8-180 mm,
  • prostokątny o szerokości 12-150 mm i grubości 5-60 mm,
  • sześciokątny o średnicy okręgu wpisanego 8-62 mm.

Dostępne pręty różnią się zatem średnicą lub wymiarami przekroju, a także gatunkiem i klasą zastosowanej stali.

Pręty, które spełniają oczekiwania klientów

Każdy projekt wymaga zastosowania konkretnego rodzaju pręta stalowego. Dlatego niezbędna jest gruntowna wiedza na temat właściwości prętów. Nasi klienci zawsze mogą liczyć na nasze fachowe doradztwo w kwestii dobrania prętów, które rzeczywiście idealnie nadają się do realizacji planowanych celów i spełnią wszelkie oczekiwania jakościowe.

Współpracujemy wyłącznie z renomowanymi producentami prętów, więc asortyment jest w pierwszym gatunku. Jego zróżnicowanie nadaje mu kompleksowego charakteru.

Nasi klienci nie tracą niepotrzebnie cennego czasu na czyszczenie i prostowanie prętów stalowych, ponieważ oferujemy wyroby o czystej i równej powierzchni w różnych rodzajach, kształtach i wymiarach. Proponowane przez nas pręty sprawdzą się w najtrudniejszych warunkach – wyróżniają się trwałością, dużą wytrzymałością oraz solidnością wykonania.

Oferta

Zapraszamy klientów z takich miast jak:

Warszawa, Piaseczno, Grójec, Tarczyn, Wólka Kosowska, Gołków, Nadarzyn, Janki, Mogielnica, Błędów, Belsk Duży, Warka, Góra Kalwaria, Konstancin Jeziorna, Białobrzegi, Żabia Wola, Mszczonów, Chynów, Raszyn, Żyrardów, Grodzisk Mazowiecki, Otrębusy, Pruszków, Piastów, Płochocin, Radom, Otwock, Rawa Mazowiecka, Tomaszów Mazowiecki, Kozienice, Marki, Wołomin, Radzymin, Wyszków, Błonie, Legionowo, Nowy Dwór Mazowiecki, Sulejówek, Biała Rawska, Nowe Miasto Nad Pilicą, Skierniewice, Łowicz, Sochaczew, Ożarów Mazowiecki, Zielonka, Mińsk Mazowiecki, Garwolin, Magnuszew.

Zamów pręty stalowe z naszego asortymentu. Pręty w kilku rodzajach, różniące się kształtem, wymiarami oraz parametrami użytkowymi. Wyroby wysokiej jakości.