Pręty kwadratowe

Pręty kwadratowe, jak sama nazwa wskazuje, mają przekrój kwadratowy. Można je wykorzystywać w pomieszczeniach, ale i na zewnątrz. Charakteryzują się dużą wytrzymałością na oddziaływania mechaniczne, w tym również na rozciąganie. Są odporne na obciążenia dynamiczne, a ponadto dość twarde. Dzięki temu skutecznie opierają się próbom ich wciskania w struktury innych obiektów. Warto pamiętać, że im większa zawartość węgla w prętach kwadratowych, tym stają się one twardsze, ale zarazem bardziej kruche. W związku z tym to ważny parametr wyboru.

W miarę wysoka plastyczność prętów kwadratowych pozwala na ich późniejszą obróbkę. Można je też łączyć ze sobą po osiągnięciu określonego pułapu temperaturowego. Dlatego łatwo je wykorzystać do tworzenia bardziej skomplikowanych struktur.

Naszym klientom proponujemy pręty kwadratowe w gatunku S235 o wymiarach od 8×8 do 50×50 i w standardowej długości L=6000.

Spektrum zastosowań prętów kwadratowych

Pręty kwadratowe trudno zaliczyć do klasycznych prętów na budowę. Ich specyficzne właściwości sprawiają jednak, że idealnie sprawdzają w branży metaloplastycznej – do obróbki skrawaniem i przeróbki plastycznej. Okazują się niezastąpione do wykonania przęseł ogrodzeń, ale także barierek balkonowych, kratownic, bram, furtek, balustrad oraz poręczy do schodów. Dotyczy to zarówno zastosowań wewnętrznych, jak i zewnętrznych, ponieważ pręty kwadratowe gwarantują długi czas eksploatacji oraz wysoką odporność na szkodliwe oddziaływanie wilgoci i zmiennych temperatur.

Wykazują również antykorozyjność, szczególnie po zabezpieczeniu specjalną warstwą ochronną, która dodatkowo pozwala podnieść walory estetyczne produktu. Dzięki temu pręty kwadratowe często wykorzystuje się do wyrobu szeregu produktów o charakterze dekoracyjnym.

Warto jeszcze podkreślić, że po pręty kwadratowe chętnie sięgają producenci maszyn przemysłowych i rolniczych.

OFERTA

Naszą ofertę prętów kwadratowych kierujemy do odbiorców hurtowych i detalicznych z takich miast jak:

Warszawa, Piaseczno, Grójec, Tarczyn, Wólka Kosowska, Gołków, Nadarzyn, Janki, Mogielnica, Błędów, Belsk Duży, Warka, Góra Kalwaria, Konstancin Jeziorna, Białobrzegi, Żabia Wola, Mszczonów, Chynów, Raszyn, Żyrardów, Grodzisk Mazowiecki, Otrębusy, Pruszków, Piastów, Płochocin, Radom, Otwock, Rawa Mazowiecka, Tomaszów Mazowiecki, Kozienice, Marki, Wołomin, Radzymin, Wyszków, Błonie, Legionowo, Nowy Dwór Mazowiecki, Sulejówek, Biała Rawska, Nowe Miasto Nad Pilicą, Skierniewice, Łowicz, Sochaczew, Ożarów Mazowiecki, Zielonka, Mińsk Mazowiecki, Garwolin, Magnuszew.

W naszym asortymencie można też znaleźć inne rodzaje prętów. Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszymi propozycjami.