Pręty gładkie

Pręty gładkie już na pierwszy rzut oka różnią się od prętów żebrowanych. Jednak kluczowe różnice tkwią w parametrach użytkowych. Pręty gładkie występują w dwóch najniższych klasach wytrzymałości, czyli A-0 i A-I. Mimo mniejszej wytrzymałości wyróżniają się innymi zaletami.

Przede wszystkim są dość miękkie i plastyczne. W związku z tym wykazują dobrą podatność na kształtowanie i przycinanie. Dzięki temu na budowie bez problemu można nadać prętom gładkim pożądaną formę i wyginać je w nawet dość skomplikowane kształty. Ich obróbka jest zatem prosta, nie wymaga też dużego nakładu pracy i czasu. Pręty gładkie łatwo łączyć w gotową siatkę zbrojeniową poprzez proces zgrzewania.

W naszym asortymencie dostępne są pręty gładkie w gatunku S235 o średnicy od fi 6 mm do fi 60 mm, w długościach L=6000 oraz L=12000.

Zastosowanie prętów gładkich na budowie

W przeciwieństwie do prętów żebrowanych, które idealnie sprawdzają się jako pręty zbrojeniowe, rzadziej wykorzystuje się pręty gładkie do wzmacniania konstrukcji betonowych, ponieważ mają gorszą przyczepność do betonu – dlatego nie byłyby w stanie dobrze się trzymać wewnątrz całej struktury. Jedyna opcja to umieszczenie specjalnych haków na końcach prętów, i należy to zrobić jeszcze przed kotwieniem. Natomiast prowadzi to do wydłużenia czasu pracy i nie daje pewności takich efektów, jak przy zastosowaniu prętów żebrowanych.

W związku z tym pręty gładkie z reguły pełnią inne funkcje – zbrojenia rozdzielczego i konstrukcyjnego. Stanowią też uzupełnienie zbrojenia nośnego poprzez wzmocnienie elementów konstrukcyjnych (dotyczy to prętów z klasy A-1 z końcówkami pomalowanymi na czerwono). Przede wszystkim służą jako przewiązki, strzemiona, a także maty budowlane. Doskonale też nadają się do produkcji włókien, które uzbrajają beton.

Strzemiona z prętów gładkich pozwalają ustabilizować i utrzymać pręty zbrojeniowe w prawidłowej pozycji. Służą też do nadania konstrukcji odpowiedniego kształtu, a także przenoszą siły rozpierające i ścinające.

OFERTA

Naszą ofertę prętów gładkich kierujemy do odbiorców hurtowych i detalicznych z takich miast jak:

Warszawa, Piaseczno, Grójec, Tarczyn, Wólka Kosowska, Gołków, Nadarzyn, Janki, Mogielnica, Błędów, Belsk Duży, Warka, Góra Kalwaria, Konstancin Jeziorna, Białobrzegi, Żabia Wola, Mszczonów, Chynów, Raszyn, Żyrardów, Grodzisk Mazowiecki, Otrębusy, Pruszków, Piastów, Płochocin, Radom, Otwock, Rawa Mazowiecka, Tomaszów Mazowiecki, Kozienice, Marki, Wołomin, Radzymin, Wyszków, Błonie, Legionowo, Nowy Dwór Mazowiecki, Sulejówek, Biała Rawska, Nowe Miasto Nad Pilicą, Skierniewice, Łowicz, Sochaczew, Ożarów Mazowiecki, Zielonka, Mińsk Mazowiecki, Garwolin, Magnuszew.

Sprawdź nasz asortyment prętów gładkich!

Zapraszamy do kontaktu.