Blachy ocynkowane

Blachy ocynkowane mają dodatkowe zabezpieczenie w postaci warstwy cynku. Ten pierwiastek skutecznie chroni powierzchnię przed korozją, ponieważ w kontakcie z wodą i powietrzem tworzy powłokę kryjącą, która trudno się rozpuszcza. Warstwę ochronną uzyskuje się poprzez zanurzanie blachy w płynnym cynku – dzięki temu powłoka może mieć różną grubość.

Zabezpieczenie przed wodą i powietrzem jest szczególnie istotne w zewnętrznych zastosowaniach blachy oraz tam, gdzie materiał zostaje narażony na działanie wilgoci.

BLACHY OCYNKOWANE w naszej ofercie

W naszym asortymencie dostępne są:

Blachy ocynkowane gładkie

w gatunku DX51D Z275

o grubości od 0,5 mm do 3 mm,

w arkuszach 1000×2000, 1250×2500, 1500×3000.

Blachy ocynkowane trapezowe

T-18

w długościach arkuszy 2 mb, 2,5 mb i 3 mb.

Proponujemy ponadto blachy stalowe i blachy ryflowane.

Blacha ocynkowana – zalety materiału

Blachy ocynkowane charakteryzują się przede wszystkim wyjątkowo długą żywotnością, dochodzącą nawet do 20 lat. Powłoka cynkowa nadaje im waloru antykorozyjności. Co ważne, nie ma konieczności przeprowadzania prac konserwacyjnych, więc blachy tego typu nadają się do miejsc trudno dostępnych. Warto podkreślić, że blachy ocynkowane wykazują doskonałą odporność na działanie wilgoci, promieniowania ultrafioletowego oraz niskich i wysokich temperatur. Dlatego sprawdzają się w najtrudniejszych warunkach.

Mogą mieć gładką lub pofalowaną powierzchnię, która nadaje się do pokrycia specjalną farbą albo lakierem. W ten sposób powstaje dodatkowa ochrona, a jednocześnie podnosi się walory estetyczne blachy.
Blacha ocynkowana jest elastyczna i odporna na uszkodzenia mechaniczne.

Zapytaj o blachę ocynkowaną z naszego asortymentu!

Blachy ocynkowane do wielu zastosowań

Blachy ocynkowane, które można u nas zamówić mają szerokie zastosowanie.

• W budownictwie – służą do wykonania estetycznego i ekonomicznego pokrycia dachowego, ale także elewacji i elementów konstrukcyjnych do niskiej zabudowy jak garaże blaszane, domki gospodarcze i hale. Ze względu na swoje parametry fizykochemiczne są idealne do produkcji solidnych drzwi wejściowych, bram, ogrodzeń. Można je też wykorzystać jako części wzmacniające okiennic i karniszy. Stanowią ponadto warstwę okładziny izolacji cieplnych, rurociągów i wind.

• W konstrukcji maszyn – sprawdzają się do produkcji urządzeń pomiarowych, obudowy i skrzyń dla sprzętu elektromechanicznego oraz sprzętów gospodarstwa domowego.

• W przemyśle motoryzacyjnym – mają przeznaczenie np. do wykonywania poszczególnych elementów nadwozia.

• W produkcji wyrobów do użytku codziennego jak wanny, zbiorniki blaszane, wiadra, miski.

OFERTA

Naszą ofertę blach ocynkowanych kierujemy do odbiorców hurtowych i detalicznych z takich miast jak:

Warszawa, Piaseczno, Grójec, Tarczyn, Wólka Kosowska, Gołków, Nadarzyn, Janki, Mogielnica, Błędów, Belsk Duży, Warka, Góra Kalwaria, Konstancin Jeziorna, Białobrzegi, Żabia Wola, Mszczonów, Chynów, Raszyn, Żyrardów, Grodzisk Mazowiecki, Otrębusy, Pruszków, Piastów, Płochocin, Radom, Otwock, Rawa Mazowiecka, Tomaszów Mazowiecki, Kozienice, Marki, Wołomin, Radzymin, Wyszków, Błonie, Legionowo, Nowy Dwór Mazowiecki, Sulejówek, Biała Rawska, Nowe Miasto Nad Pilicą, Skierniewice, Łowicz, Sochaczew, Ożarów Mazowiecki, Zielonka, Mińsk Mazowiecki, Garwolin, Magnuszew.

Zachęcamy do kontaktu z nami i zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi asortymentu blach ocynkowanych