Blachy ryflowane łezkowe

Blacha ryflowana, zwana również blachą łezkową, to materiał o wysokich parametrach wytrzymałościowych. Przede wszystkim jest odporna na działanie czynników atmosferycznych oraz na korozję w środowisku wodnym, atmosferycznym i alkalicznym. Dlatego z powodzeniem może być wykorzystywana na zewnątrz.

Dobrze też przewodzi ciepło i energię elektryczną. Wykazuje pełną spawalność, a ponadto łatwo poddaje się wyginaniu. Wyróżnia się specjalnymi tłoczeniami na swojej powierzchni – najczęściej w kształcie dwukrotnej lub pięciokrotnej łezki, dzięki którym produkt nabiera właściwości antypoślizgowych. Charakterystyczny wzór wzbogaca również walory estetyczne blachy.

Blachy ryflowane o wyjątkowych właściwościach

Jeszcze do niedawna blachy łezkowe wykorzystywało się przede wszystkim w transporcie i przemyśle. Obecnie ten zakres znacznie się poszerzył.

Urządzanie wnętrz

Ciekawa tekstura i niebanalny wygląd blachy ryflowanej sprawia, że po materiał ten sięgają projektanci nowoczesnych wnętrz. Blacha łezkowa nadaje się jako element dekoracyjny w pomieszczeniach urządzonych w stylu industrialnym i loftowym. Można ją stosować jako okładzinę nad blatem kuchennym, do obudowy sprzętów w łazience, ale także jako wzbogacenie estetyki schodów. W tym drugim wypadku na korzyść tego rozwiązania przemawiają również właściwości antypoślizgowe blachy ryflowanej. Coraz częściej wykorzystuje się też ten materiał do wykonania niektórych elementów szaf i stolików kawowych.

Transport i przemysł

Należy jednak podkreślić, że blachy ryflowane stosuje się w różnych gałęziach przemysłu. Wykonane z nich stopnie, podesty i podłogi przemysłowe zapewniają bezpieczeństwo ludziom, ponieważ charakterystyczne tłoczenia pozwalają na skuteczne odprowadzanie wody i bezpoślizgowość. Blachy łezkowe są zatem niezastąpione w halach produkcyjnych i magazynowych. Wykorzystuje się je również do wykonania stopni w TIR-ach i autobusach. Sprawdzają się ponadto jako elementy nośne w przemyśle stoczniowym oraz w produkcji części konstrukcyjnych elewacji budynków i grzejników.

Szeroki wybór blach ryflowanych

Naszym klientom oferujemy blachy ryflowane łezkowe w gatunku S235 w arkuszach o popularnych wymiarach 1000×2000, 1250×2500 oraz 1500×3000. Grubość blachy wynosi od 3 mm do 8 mm, a jej waga waha się od kilku do kilkuset kilogramów w zależności od wymiaru arkusza.
Zapraszamy odbiorców hurtowych i detalicznych z takich miast jak:

Warszawa, Piaseczno, Grójec, Tarczyn, Wólka Kosowska, Gołków, Nadarzyn, Janki, Mogielnica, Błędów, Belsk Duży, Warka, Góra Kalwaria, Konstancin Jeziorna, Białobrzegi, Żabia Wola, Mszczonów, Chynów, Raszyn, Żyrardów, Grodzisk Mazowiecki, Otrębusy, Pruszków, Piastów, Płochocin, Radom, Otwock, Rawa Mazowiecka, Tomaszów Mazowiecki, Kozienice, Marki, Wołomin, Radzymin, Wyszków, Błonie, Legionowo, Nowy Dwór Mazowiecki, Sulejówek, Biała Rawska, Nowe Miasto Nad Pilicą, Skierniewice, Łowicz, Sochaczew, Ożarów Mazowiecki, Zielonka, Mińsk Mazowiecki, Garwolin, Magnuszew.

Zapraszamy do zakupu ilości detalicznych
oraz hurtowych blach ryflowanych.